posts-17

روش های کاهش ابتلا به بیماری کووید 19 چیست؟

اقدامات موثر در کنترل همه گیری بیماری کووید 19

 

در مورد روشهای موفق و شکست خورده مبارزه با بیماری کووید 19 نظرات زیادی وجود دارد. دکتر مرتضی غوغایی، متخصص داخلی، در اینباره میگوید برحسب میزان تاثیر و امکان اجرا در مورد اقدامات مرتبط با کاهش ابتلا به بیماری کووید 19 ، 3 سطح مطرح میباشد:

  • سطح اول- با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، حداقل رفت و آمد برای موارد غیر ضروری، استفاده از ماسک هنگام حضور در جامعه و رعایت قرنطینه در صورت بروز علائم که در واقع موثرترین و کم هزینه ترین راه کار در پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید 19 است. بسیاری از کشورهای موفق دنیا در کنترل این بیماری به خوبی از این روش بهره برده اند. البته اجرای این روش بسیار وابسته به همکاری و اعتماد دوطرفه بین عموم مردم و حکومت می باشد.
  • سطح دوم- استفاده از تست های زیاد برای تشخیص بیماری و در ادامه پیگیری افراد مبتلا از نظر رعایت قرنطینه و درمان به موقع است. این سطح نیاز به هزینه بیشتری از سطح اول داشته و تاثیر کمتری نیز دارد ولی میتواند با کشف و محدود کردن افراد مبتلا، سیر انتشار بیماری را کاهش دهد. همانطور که در بسیاری از سیستم های پیشرفته دنیا استفاده از تست های فراوان و پیگیری بیماران تشخیص داده شده با دقت بالایی انجام میشود.
  • سطح سوم- افزایش پرسنل آموزش دیده و امکانات بیمارستانی شامل تخت های بخش ویژه با امکانات مرتبط است. رسیدن به این سطح بسیار پرهزینه و همچنین کم تاثیر روی کنترل بیماری میباشد. با توجه به مشکلات فراوان اقتصادی رسیدن به این سطح حتی در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا ممکن نمیباشد.

بنابراین برای کنترل این همه گیری بهترین، کم هزینه ترین و موثرترین روش رعایت پروتکل های بهداشتی سطح اول است. مسلما این اقدامات تا دستیابی به سطح وسیعی از جمعیت جهان به یک واکسن موثر و ایمن باید ادامه یابد.

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مطالب مرتبط

 توصیه های عمومی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های کووید و آنفولانزا (خبر)
 چرا استفاده از ماسك در شرايط فعلي ضروري است؟ (خبر)
 خودمراقبتی زنان باردار در شرایط کرونا (خبر)
 مشکلات روانپزشکی شایع در بین کادر درمان در بحران بیماری کووید19 (خبر)
 لزوم، کارایی و امکان درمان به صورت مجازی (خبر)
 بیماری کووید 19 در افراد با مشکلات روماتولوژی (خبر)
 چه افرادی در معرض خطر بیشتر برای ابتلا به بیماری کووید 19 ناشی از ویروس کرونا هستند؟ (خبر)
 رمدسیویر در درمان بیماری کووید 19 (خبر)
 فاویپیراویر در درمان کووید 19 (خبر)
 من بعد از ابتلا به بیماری کووید 19، کی میتوانم از قرنطینه خارج شوم؟ (خبر)
 نکات مربوط به ماسک زدن در کودکان در همه گیری بیماری کووید-19 (خبر)