posts-17

علل عود عفونت های واﮊینال در زنان چیست؟

عفونت ولووواﮊینیت قارچی

عفونت ولووواینیت قارچی چیست؟

ولووواﮊینیت قارچی، عفونتی است که منجر به خارش و تحریک واﮊن و ولو، لبه های خارجی واﮊن، میشود. این عفونت غالبا توسط عفونت قارچی کاندیدا ایجاد میشود.

علائم این عفونت چیست؟

این علائم شامل:

  • خارش ولو، به عنوان شایع ترین علامت
  • درد، قرمزی و تحریک واﮊن و ولو
  • سوزش ادرار
  • درد حین رابطه جنسی
  • ترشحات غیرطبیعی از واﮊن

من چگونه بفهمم دچار عفونت قارچی ولوو واینال شده ام؟

بسیاری از زنان نمیدانند کی و چگونه دچار عفونت شده اند. علائم این عفونت بسیار مشابه برخی شرایط دیگر است و نشان دادن تفاوت آنها بسیار سخت است.

بهترین راه برای تشخیص عفونت ولووواﮊینال قارچی مراجعه به پزشک است. پزشک ممکن است با یک سواپ، نمونه ای از ترشحات واﮊن برداشته و با میکروسکوپ، عامل احتمالی عفونت را بررسی کند. این عفونت ممکن است قارچ، باکتری یا تک یاخته باشد.

من چگونه دچار عفونت ولووواینال قارچی میشوم؟

عامل عفونت قارچی که منجر به این مشکل میشود، به صورت طبیعی در واﮊن زندگی میکند. علیرغم وجود این قارچ در واﮊن، معمولا مشکلی ایجاد نخواهد شد. اما در بعضی شرایط مثل مصرف برخی آنتی بیوتیک ها، استرس و ... ممکن است تغییر شرایط محیط منجر به افزایش رشد این قارچ و بروز علائم بیماری شود.

این عفونت قارچی چگونه درمان میشود؟

این عفونت قارچی ممکن است با داروی ضد قارچ خوراکی یا موضعی به صورت شیاف واﮊینال درمان شود.

من کی بهتر میشوم؟

چند روز بعد از شروع درمان، احساس بهبودی در شما ایجاد میشود. در صورت عدم بهبودی بعد از اتمام درمان، شما باید به پزشک مراجعه کنید. شما ممکن است نیاز به تکرار دوره درمانی یا درمان جدید نیاز داشته باشید.

اگر من به صورت مکرر دچار عفونت قارچی ولوو واینال میشوم، چه باید بکنم؟

در قدم اول حتما باید به پزشک مراجعه کنید. به این ترتیب از علت علائم خود و نوع احتمالی عفونت مطمئن خواهید شد. چندین نوع از این نوع قارچ وجود دارند که ممکن است به درمانهای متفاوتی نیاز داشته باشند. همچنین علل عفونی غیر قارچی و عللی غیر عفونی مثل حساسیت ممکن است باعث علائمی مشابه شوند. اگر شما دچار عفونت مکرر قارچی میشوید، ممکن است نیاز به درمان متفاوتی داشته باشید.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مطالب مرتبط