posts-17

زرد زخم چگونه درمان میشود؟

زرد زخم

 

زرد زخم چیست؟

زرد زخم یک عفونت پوستی است که معمولا اطفال به آن دچار میشوند. علت ایجاد زرد زخم عفونت های باکتریایی است که به زخم یا ترک های پوستی وارد میشوند.

بروز زرد زخم معمولا در هوای گرم و مرطوب شایع تر است. این عفونت به راحتی بین افرادی که با هم زندگی میکنند، منتشر میشود.

علائم زرد زخم چیست؟

زرد زخم منجر به برجستگی قرمز پوستی معمولا روی پوست صورت، بازو یا پا میشود. این برجستگی به تدریج به یک تاول تبدیل میشود که با پارگی، روی آن دلمه میبندد. این دلمه زرد، طلایی یا قهوه ای رنگ است.زرد زخم با دلمه طلایی در بعضی موارد این تاول ها منجر به زخم های دردناک با حاشیه قرمز میشوند. زرد زخم

من چگونه متوجه ابتلا خود به زرد زخم بشوم؟

غالبا پزشک با نگاه به ضایعه پوستی میتواند این عفونت را تشخیص دهد. گاهی ممکن است نیاز شود از ترشحات تاول نمونه برداری انجام شود، البته معمولا این اقدام ضرورتی ندارد.

زرد زخم چگونه درمان میشود؟

این مساله به شدت عفونت شما بستگی دارد. درمان شما برحسب شرایط ممکن است به صورت موضعی با کرم یا پماد یا به صورت خوراکی با قرص باشد.

اگر درگیری پوستی شما خفیف و سطحی باشد، غالبا درمان با پمادهای آنتی بیوتیکی انجام میشود. اما اگر درگیری پوستی وسیع تر یا عمقی تر باشد، ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک خوراکی داشته باشید.

پمادهای آنتی بیوتیک موضعی تجویز شده توسط پزشک عبارتند از موپیروسین یا رتاپامولین. شما باید این پمادها را روی پوست درگیر استفاده کنید. از تکمیل دوره درمانی خود با دستور پزشک مطمئن شوید، درغیر اینصورت احتمال عود عفونت زیاد میشود.

اگر پزشک برای شما آنتی بیوتیک خوراکی به صورت قرص تجویز کرد، از مصرف درست آن طبق دستور برای حدود 7 روز مطمئن شوید. ادامه مصرف آنتی بیوتیک تا تکمیل دوره درمان، حتی در صورت بهبود عفونت ضروری است. برای مطالعه بیشتر به مطلب "اطلاعات کلیدی درباره آنتی بیوتیک" مراجعه کنید.

آیا من میتوانم از بروز مجدد زرد زخم پیشگیری کنم؟

بهترین را برای پیشگیری از بروز و انتشار این عفونت، شستشوی مکرر دستها با آب و صابون به صورت اصولی است. در صورت عدم امکان شستشوی دستها با آب، استفاده از محلول های الکل 70 درصد میتواند موثر باشد.

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مطالب مرتبط