posts-17

تغییر رنگ پوست چه علتهایی دارد؟

تینه آ ورسیکالر

 

تینه آ ورسیکالر چیست؟

تینه آ ورسیکالر یک عفونت پوستی است که باعث تغییر رنگ در پوست میشود. این تغییر رنگ ممکن است تیره تر یا روشن تر از پوست طبیعی یا ترکیبی از نواحی تیره و روشن شود.

تینه آ ورسیکالر در زمینه نوعی عفونت قارچی ایجاد میشود که معمولا به طور طبیعی و بدون ایجاد مشکلی خاص روی پوست افراد زندگی میکند. البته در برخی از افراد ممکن است باعث ضایعاتی مسطح با تغییر رنگ پوستی شود. احتمال بروز این مشکل در افرادیکه در مناطق گرم و مرطوب زندگی میکنند، بیشتر است.

علی رغم اینکه این مساله توسط یک نوع قارچ ایجاد میشود، این بیماری از یک فرد به فرد دیگر منتقل نمیشود و در واقع مسری نیست.

علائم تینه آ ورسیکالر چیست؟

تینه آ ورسیکالر اغلب به صورت نقاط رنگی متعدد و کوچک ظاهر میشود و به تدریج با بزرگ شدن و اتصال به همدیگر، یک ضایعه مسطح بزرگتر را ایجاد میکنند. رنگ این ضایعات میتواند از سفید تا قهوه ای روشن، قهوه ای تیره، خاکستری تا سیاه یا قرمز مایل به صورتی باشد. همچنین ممکن است ترکیبی از رنگهای مختلف باشند.

تینه آ ورسیکالر معمولا در پشت، قفسه سینه یا بازوها ایجاد میشود. البته ممکن است روی صورت یا چین های پوستی نیز ایجاد شود.تینه آ ورسیکالر

افراد معمولا در تابستان از این مشکل شکایت دارند، زیرا نواحی درگیر عفونت بیشتر در معرض دید بوده و مثل مناطق طبیعی پوست در معرض نور خورشید برنزه نمیشوند.

آیا برای تشخیص تینه آ ورسیکالر آزمایشی وجود د ارد؟

بله، بعد از گرفتن شرح حال و معاینه، پزشک میتواند با گرفتن یک نمونه کوچک از پوست شما در ناحیه درگیر و رویت آن زیر میکروسکوپ، بیماری را تشخیص دهد. این پروسه دردناک نیست.

تینه آ ورسیکالر چگونه درمان میشود؟

بسیاری از موارد خفیف بیماری فقط به برخی شامپوها یا کرم های خاص نیاز دارند. این ترکیبات روی مناطق درگیر پوست و به صورت موضعی استفاده میشوند. اگر درگیری ناشی از تینه آ ورسیکالر وسیع باشد یا به درمانهای موضعی پاسخ ندهد، ممکن است نیاز به ترکیبات دارویی به صورت قرص باشد.

حتی بعد از درمان ممکن است رنگ پوست شما طی چندین ماه به حالت طبیعی برنگردد. این به معنی شکست درمان نیست، بلکه نشان دهنده زمان بر بودن فرایند بهبود پوست میباشد.

آیا تینه آ ورسیکالر قابل پیشگیری است؟

اگر تینه آ ورسیکالر عود کند، با دستور پزشک و با استفاده از برخی ترکیبات موضعی مثل شامپو و کرم های خاص، میتوان از عود مجدد آن جلوگیری کرد. 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مطالب مرتبط