برای کاهش اوره خون داشتن یک رژیم غذایی سالم لازم است. استفاده از میوه و سبزیجات🥗🍊 سرشار از فیبر به میزان کافی، دریافت کافی پروتئین به خصوص از گوشت های سفید مثل مرغ و ماهی🐓🐟 و کاهش مصرف گوشت قرمز🥩 میتواند کمک کننده باشد. استفاده از مواد غذایی پر از چربی های غیر اشباع🍕🍔🍟 و شیرینی جات🍰🍩 و نوشیدنی های سرشار از قند🧃 باید تا حد امکان محدود شود.

کاهش وزن در افراد با اضافه وزن، با تغییر در سبک زندگی با داشتن یک رژیم غذایی سالم و فعالیت ورزشی روزانه منظم🚴‍♀️🏃‍♀️ میتواند به کاهش اوره خون کمک کند.

همچنین مصرف الکل تا حد امکان برای شما باید محدود شود.

بله، مطالعات نشانگر کاهش متوسط طول عمر افراد چاق نسبت به افراد با وزن طبیعی است😧. این خطر بر حسب نوع چاقی، مدت زمان چاقی فرد و سایر مشکلات پزشکی او متفاوت خواهد بود. 

به ویژه بیماران با چاقی مرکزی بیشتر در معرض این خطر هستند. چاقی مرکزی یعنی تجمع اضافه وزن در حدود شکم فرد قرار دارد. این ظاهر فرد حتی در صورت شاخص توده بدنی در حد نرمال📋، می تواند برای سلامتی فرد خطرناک باشد😰. 

مسلما با کاهش وزن با اصلاح رژیم غذایی🥦🍏🥕 و فعالیت بدنی منظم🚴🏻‍♀️🏊‍♀️ میتوان عوارض طبی مربوط به چاقی را کاهش داد.

بله،🤔 باید بدانید که اولاً احتمال باروری برای زنان با اضافه وزن ممکن است کمتر باشد و ثانیاً تحمل شرایط بارداری برای ایشان سخت تر است. همچنین کاهش توانایی باروری در مردان چاق به ویژه در صورت همراهی فشار خون بالا یا دیابت😐 وجود دارد.

در صورت وجود ناباروری به علت وجود چاقی، با کاهش وزن ١٠ درصد📉 با اصلاح رژیم غذایی🥦🍏🥕 و فعالیت بدنی منظم🏊‍♀️🚴🏻‍♀️ میتوانید تا حد زیادی مشکل ناباروری خود را برطرف کنید.👍

عفونتهای ویروسی از جمله کرونا به دنبال علائم سرماخوردگی🤧 میتوانند با درگیر کردن عصب بویایی و آسیب آن باعث اختلال بویایی یا آنوسمی بشوند.🤥

هنوز دقیقا مشخص نیست که این بهبود به دنبال بیماری کووید ناشی از ویروس کرونا چقدر طول میکشد🤔 ولی بهبود کامل اختلال بویایی به دنبال عفونتهای ویروسی ممکن است چند ماه تا چند سال به طول انجامد. همچنین در بعضی افراد ممکن است هرگز به طور کامل به حس بویایی قبلی خود نرسند😦 یا دچار تغییر در حس بویایی بشوند.🤭

پیش بینی میزان بهبودی به مواردی از جمله سن و شدت اختلال حس بویایی در میزان اختلال و مدت عدم حس اولیه بستگی دارد. در سنین بالا و با کاهش شدید حس بویایی به مدت زیاد، احتمال بازگشت کامل حس را کمتر میشود.

مصرف چای☕️ باعث از بین رفتن آهن بدن نمیشود.🤔 چای با داشتن تانن صرفا میتواند باعث اختلال در جذب آهن موجود در مواد غذایی بشود. البته میزان این اختلال بستگی به نوع ماده غذایی، زمان مصرف چای و غلظت چای دارد. کاهش دریافت آهن در دراز مدت میتواند باعث کم خونی فقر آهن شود.🙁

مصرف چای عمدتا باعث اختلال در جذب آهن از ترکیبات گیاهی حاوی آهن مثل چغندر یا لبو، عدس، ماش، اسفناج، بروکلی🥦 و آجیل میشود و تاثیر کمتری روی جذب آهن غذاهای حیوانی مثل انواع گوشت🥩 دارد.

همچنین بهتر است برای کاهش این مساله چایی کم رنگ و با فاصله حدودا 2 ساعت از غذا نوشیده شود.😊

 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>